Hakkımızda

HAKE'nin hikayesi

HAKE'nin geçmişten günümüze uzanan hikayesini okuyun.

Kuruluş

1992’de Edirne’de edebiyat öğretmenliği yapan Uzman Türkolog Kezban Küçük, o yıllarda hızlı okuma ile tanıştı. Hızlı okumanın geleceğin eğitimi olacağına inanarak, bu alanda kendini geliştirmeye başladı. Çeşitli yurt içi ve yurt dışı kaynaklarından okuma ve araştırmalar yaptı. İlk kez 2006 yılında Edirne’de bir hızlı okuma kursu açtı. 4 sene boyunca burada öğrenmeye ve öğretmeye devam etti. 2010 yılında İstanbul’a taşındı. 2012 yılında ilk HAKE (Hızlı Adımlarla Kariyer Eğitimi) merkezi MEB’e bağlı olarak Bakırköy’de açıldı.

Gelişim

Sosyal medyanın bugünkü kadar yoğun kullanılmadığı o yıllarda HAKE, broşür dağıtımları, okul ziyaretleri ve mutlu mezunları ile tanınmaya başlandı. İstanbul’un çeşitli okullarında seminerler ve eğitimler düzenlendi. HAKE ile beraber anlayarak hızlı okuma eğitiminin İstanbul’daki bilinirliği arttı. HAKE ekibi 2013’ten itibaren hızlı okuma alanında çıkaracakları ürünler üzerinde çalışmaya başladı. 2016’da “Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme” ve “Ortaokullar için Hızlı Okuma” kitapları basıldı. Çeşitli birçok seviye için hızlı okuma kitapları çıkarıldı. Hızla dijitalleşen dünyada, hızlı okuma eğitiminin de online platforma taşınması amacıyla HAKE’nin ilk markası olan hizliokuyoruz.com kuruldu. 4. sınıftan itibaren hızlı okuma eğitimi veren HAKE, kuruma başvuran bazı ilkokul öğrencilerinin yanlış, eksik okuma veya kelime atlama gibi problemler yaşadığını tespit etti. Öğrencilerin hızlı okuma eğitimine geçmeden önce bu problemlerin ortadan kaldırılması ve muhteşem okurlar haline gelmeleri gerekiyordu. Bu ihtiyaca cevaben HAKE ekibi, Türkiye’de bir ilk olan DOKY Doğru Okuma ve Anlama eğitimi üzerinde çalışmaya başladı. 2016 yılında patentli DOKY eğitimi hayata geçirildi ve ilkokul öğrencilerinin büyük bir ihtiyacına cevap oldu. Gelişen ve güçlenen HAKE, Türkiye’nin birçok ilinde butik eğitimler düzenlemeye başladı. Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Balıkesir gibi çeşitli illerde onlarca eğitim verildi ve binlerce mutlu mezun kazandı. Kurumun ikinci markası olan HAKE Yayınları, 2019 yılında kuruldu ve ilk DOKY Eğitim Seti basıldı.

2020 ve Sonrası

“HAKE Söyleşileri” serisini başlattı. HAKE Kariyer Eğitim Danışmanlık Anonim Şirketi kuruldu. 2020’de tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi başladığında, ara vermeden eğitime devam etmek adına uzaktan eğitim sistemine geçiş yapıldı. Hızlıokuyoruz.com geliştirilerek yenilendi ve öğrencilerin en az yüz yüze eğitimden aldıkları kadar verim alabilmeleri adına optimize edildi. CNN Türk ile okuma üzerine bir haber yapıldı. Kezban Küçük, okumanın ve anlayarak hızlı okumanın değerini bütün Türkiye ile paylaştı.

2021’de HAKE’nin oluşturduğu Hızlı Okuma Çerçeve Programı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edildi. Türkiye’de MEB çatısı altındaki bütün hızlı okuma kurslarının bağlı olacağı bu programın altına HAKE, gururla imzasını attı.

icon
0
+
Yıllık Tecrübe
icon
0
+
Mutlu Mezun
icon
0
+
Marka
icon
0
+
Ekip Arkadaşı

9 yılı aşkın süredir eğitim sektörünün en önde gelen isimlerinden biri olan HAKE, ilk günkü kararlılığı ve azmi ile çalışmaya, üretmeye ve mutlu etmeye devam ediyor.

Bize Ulaşın

Öğrenciniz ile kendinizin okuma ve anlama becerilerini mükemmelleştirmek, hayat boyu sürecek bir başarı yolculuğuna başlamak için bize ulaşın. Sizin için en doğru çözümü biliyoruz!

Bizi Arayın

Adresimiz

Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. İncirli Apt. 21/9

Mail Adresimiz

Sosyal Medyada Biz

Bize Sorun