TELEFON : 0212 543 23 66 - GSM : 0544 565 09 04

Yaz Tatili

Yaz tatilini sabırsızlıkla beklediğimiz günler daha dün gibiyken, tatilin sonuna yaklaştık bile. Şimdi aceleci bir telaş sardı hepimizi. O heyecanlı, tatlı, bohem günlerin sonu geliyor. Ne yapmalı, ne etmeli nerelere gitmeliyiz?

Bedenimizi tatlı yaz güneşinin altında dinlendirip, ruhumuzu yaz rüzgârlarında savurduk. Zamanı düşünmeden tembel uykularımızı uyuduk. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla keyifli vakitler geçirdik, uzaktaki akrabalarımızla hasretler giderdik ve işte cırcır böceği gibi ağustosun ortalarına geldik… Şimdi karınca gibi çalışma vaktidir.

Okul ve iş günleri yaklaşıyor, önümüzdeki uzun kışa kendimizi revize ederek girmek, biraz hazırlık yapmak, bize tahmin edemeyeceğimiz kadar ivme kazandıracak.

Okumakla başlamalı işe, hızlı okumakla devam etmeli. Hızlı okumayı bilmiyorsak, çok değil yalnızca bir ayımızı ayırarak öğrenmeliyiz.

Bir ay gibi kısa bir zamanda hızlı okumayı öğrenerek hayatınıza aylar, yıllar ekleyebilirsiniz.

Onlarca kitabı eskisinden iki, üç kat daha hızlı okuyabilirsiniz.

Derslerinizi, ödevlerinizi, iş kitaplarınızı, günlük okunacak materyalinizi bir çırpıda bitirebilir, ömrünüze ömür katabilirsiniz. Yarın değil, şimdi harekete geçin. Emin olun hayatınızın en iyi kararlarından birini vermiş olacaksınız.

Sevgiyle kalın…

11.08.2014 -Kezban Küçük – Uzman Türkolog

 

About the Author

Leave a Reply

*