TELEFON : 0212 543 23 66 - GSM : 0544 565 09 04

DOKY NEDİR?

DOKY NEDİR?

Yaşamımızın olmazsa olmazlarından dört temel unsur: “Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma DOKY” dir.

Toplumda en önlerde yer almak, mutlu olmak bu dört temel unsuru en iyi şekilde kullanmamıza bağlıdır. Birbirinden ayrıymış gibi görünse de donanımlı bir kişide “Dinleme, Okuma, Konuşma, Yazma DOKY” etkinlikleri birbiriyle iç içe geçmiş, birbirini tamamlayan unsurlardır. DOKY, geleceğe iyi bireyler yetiştirmede iyi bir okur, etkin bir dinleyici, kaliteli bir dinleyen ve de tüm bunları yazıyla ifade edebilen kişiler yetiştirmede sizlere yardımcı olacak profesyonel bir çalışmadır.

SEVİYE NEDİR?

Seviye terimi sınıf anlamında olmayıp, “Dinleme, Okuma, Konuşma, Yazma” yetilerini kullanabilme düzeyidir. Öğrencilerimize daha iyi eğitim sunmak açısından seviye tespiti önemlidir. Hazırladığımız seviye kitaplarının  her biri özgün çalışmalar içermektedir.

DOKY KİTAPLARININ AMACI NEDİR?

Amacımız, kendilerini en iyi şekilde ifade edebilen, çevresindekileri anlama ve anlamlandırmada sıkıntı çekmeyen, iyi bir okur, iyi bir yazar ve kaliteli insan yetiştirmektir.  Öğrenciyi bulunduğu seviyeden alıp en üst seviyeye çıkarabilmektir. Daha geniş bilgi için bakınız

KİTAPTAN NASIL FAYDALANILIR?

Bir alışkanlığı kazanmanın temel koşulu aralıksız 21 günlük tekrarla sağlanır. Öğrenmenin temel koşulu da yine sık tekrar etmekten geçer. Bu bilgiler ışığında, 21 günlük hazırlanmış olan DOKY kitabımız her güne özel hazırlanmış çalışmalar ve etkinlikler içermektedir. Tek yapmanız gereken gün atlamadan düzenli bir şekilde programı izlemeniz. Bu programda sihirli dokunuş programın devamlılığının öğrencinizi en üst noktaya taşıtacak olmasıdır. 21 günlük düzenli çalışma Dinleme, Okuma, Konuşma, Yazma alışkanlıklarını kazandırmada kendi seviyesinde yeterli olacaktır. Bir üst seviye için yeni bir 21 günlük çalışma yapmanız gerekecektir.

DOKY KİTABININ FARKI NEDİR? NASIL ÇALIŞILIR?

En büyük fark çalışmaların öğrenci seviyelerine göre ayarlanmış olmasıdır. DOKY Kitaplarının içerisinde bulunan metinler tamamen seviye öğrencilerine özel yazılmıştır. Etkinlikler yine seviyeler göz önünde bulundurularak  hazırlanmış, biri birbirini tamamlar niteliktedir. Konu anlatımları oldukça kısa tutulup, öğrenciyi sıkmamak amaçlanmıştır. Okumaktan, Yazmaktan, Konuşmaktan, Dinlemekten zevk alacakları, şekilde düşünülmüştür. Bir şeyi öğrenmenin temelinde, o şeyi anlamak yatmaktadır. Anlayamadığımız şeyi sevemeyiz. Sevmediğimiz bir şeyi yapmak istemeyiz. DOKY, Çocuklarımıza Okumayı, Yazmayı, Konuşmayı, Dinlemeyi Anlamalarını ve böylece sevmelerini sağlayacak bir projedir. Severek yapacakları bu etkinliklerle istedikleri seviyeye çıkacaklardır.

About the Author

Leave a Reply

*