TELEFON : 0212 543 23 66 - GSM : 0544 565 09 04

ALTIN BİLEZİK

Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü’nü isteyerek ve severek okudum. Edebiyatı seviyordum fakat atanmak, öğretmen olmak gibi bir hayalim yoktu hiç. Özel sektörde kariyer yapma planlarım vardı. Yine de eğitimle ilgili olsun istiyordum.

Mezun olduktan sonra, sudan çıkmış bir balık gibi şimdi ne yapacağım, dedim. Dershanede tecrübe kazanmak, haber merkezinde editör olmak, reklam ajansı… Hangisi benim ideallerimi tatmin edebilirdi. Tüm bu soru işaretlerinin olduğu dönemde Hake Hızlı Okuma Kursu ile tanıştım. Hızlı Okuma Kursuydu ve farklıydı. İş görüşmesinde Eğitici Eğitimi için 2 ay süreç olacağı sonrasında kadro verileceğinden söz edildi. Beni cezbeden şey de bu oldu. Farklı bir alanda eğitim almak ve Edebiyat Öğretmenliği’nin yanında bir sıfat daha kazanacak olmak ” Hızlı Okuma Teknikleri Uzman Eğitmen ” 06.11.2012’de ” başladığım hızlı okumadan hiçbir zaman pişman olmadım. Her zaman kendimi farklı, ayrıcalıklı gördüm. Aldığım eğitimi önce öğrencilere sonra farklı yaş gruplarında meslek sahiplerine aktardım. 2 rekor yetiştirdim. Sonra eğitimci yetiştirdim.  Yaşça ve tecrübe olarak benden büyük kişilere ” Eğitici Eğitimi ” vermek ayrı bir keyifti.

Sürekli yenilenen programlarla hızlıca gelişim gösterme yolunda durmadan ilerliyorduk. Şehir dışından da talep ediliyor uygun projelere imza atıyorduk. Düzce ilinde Hızlı Okuma Eğitimi vermek, Ağrı’ya hızlı okumayı götürmek, Samsun’dan Eğitici Eğitimi için davet edilmek… Karşılamaları, ağırlamaları, gösterdikleri saygı bizleri onurlandırdı.

Yayın için çalışmalara başladık sonra. Üçüncü bilezik geliyordu; yazarlık. Seviye seviye metin yazmak, sorularını hazırlamak, egzersiz yapmak çok keyifli bir süreç oldu. Biz bunları ortaya çıkarmakla kalmıyor, önce uyguluyor faydaya yönelik nasıl daha iyi olabilir artı ne yapabiliriz diye kafa yoruyorduk. Türkiye’nin birçok yerinde kurs açmanın ve bulunmanın avantajı olarak biz ortalamayı, ihtiyacı, beklentiyi çok iyi biliyorduk. Binlerce kişiye ücretsiz hız-algı testi uyguladık ve uygulanabilirliğini gördük. Buna göre şekillendiği için kitaplarımız piyasadakilerden farklı, özgün, zengin içeriğe sahip, çok büyük emeklerin sonucudur. Gelip geçici değil kalıcı olmak, iz bırakmak için mükemmelliyetçi bir tutum takındık. Uzman Türkolog Kezban KÜÇÜK’ün öncülüğünde hazırlanan yayınlarımız sadece bugün değil yüz yıl sonra da okunacaktır hiç şüphesiz!

Şerife AYDIN

About the Author

Leave a Reply

*